Tauku atsūkšana – liposuction

Tauku atsūkšana ir viena no izplatītākajām ķirurģiskajām metodēm ķermeņa formas un estētiskā izskata uzlabošanai, ja izveidojušies lieki tauku uzkrājumi vēdera un gurnu rajonā, uz augšstilbiem, apakšstilbiem vai potītēm, kā arī pazodē.

Atkarībā no apjoma, operācija vispārējā anestēzijā ilgst 20 minūtes līdz 3 stundas. Tauku atsūkšanu veicot nelielām ķermeņa zonām, iespējama lokālā anestēzija. Operācijas laikā ādā izdara aptuveni 5 mm lielu griezumu, pa kuru caur speciālu kanili ievada īpaši sagatavotu, taukus šķīdinošu šķidrumu. Taukus atsūc ar modernu vakuumsūkni. Nakts pēc operācijas jāpavada klīnikā, apmēram 4 nedēļas jāvalkā speciāls elastīgs, audu saaugšanu veicinošs apģērbs. Zilumi izzūd 2-3 nedēļu laikā. Vietās, kur notikusi atsūkšana, tauki vairs neuzkrājas.

Liporefillings

Šīs metodes būtība ir tāda, ka no kādas ķermeņa daļas atsūc taukus, speciāli sagatavo, trīs reizes centrifugējot, iegūst tīrus dzeltenus taukus. Šos sagatavotos taukus var injecēt jeb kurā ķermeņa daļā. Viss biežāk to dara gluteālos rajonos, krūšu rajonos, sejā. Šo procedūru parasti veci vietējā anestēzijā.