Deguna plastika

Deguns bieži vien ir pirmais, ko pamana sarunu biedra sejā vai lūkojoties uz savu attēlu spogulī. Deguna izmēru un formu nosaka iedzimtība, taču neviens nav pasargāts no iespējamām traumām un savus noteikumus diktē arī sabiedrības pieņemtie skaistuma standarti. Deguna pārveidošana ir viena no sarežģītākajām plastiskajām operācijām. 
Jāatceras, ka pirms deguna plastikas nedrīkst sauļoties, un šo operāciju nav ieteicams veikt cilvēkiem, kas jaunāki par 18 gadiem. Pēc operācijas varēsiet izbaudīt savu jauno, harmonisko izskatu, kas ceļ pašapziņu un pārliecību par sevi!

Deguna skrimšļainās daļas plastika

Ja deguna gals ir pārāk plats vai šaurs, ja tas ir uzrauts, noliekts vai tam ir kādi citi vizuāli defekti, vispārējā anestēzijā veic operāciju, lielāko daļu griezienu izdarot deguna iekšpusē, lai nebūtu redzamas rētas. Operācija ilgst aptuveni 1-2 stundas. Pēc operācijas klīnikā jāuzturas vienu nakti, 1 nedēļu jānēsā ģipša pārsējs vai teipi, kas notur degunu pareizā stāvoklī.
Pēc izrakstīšanās no klīnikas drīkst lietot ierastos sejas kosmētiskos līdzekļus, taču dažus mēnešus nepieciešams izvairīties no tiešas saules staru iedarbības.

Pozitīvais efekts saglabājas visa mūža garumā.

Deguna kaulainās daļas plastika

Ja pacientu neapmierina deguna forma – tas ir neproporcionāli liels vai plats, kuprains, šķībs vai ir nepieciešamas kādas traumas seku korekcijas, vispārējā anestēzijā veic operāciju, pēc kuras vienu nakti jāuzturas klīnikā un jānēsā fiksējošs ģipša pārsējs: pirmajā nedēļā – visu diennakti, otrajā nedēļā – tikai naktīs. 

Pozitīvais efekts saglabājas visa mūža garumā.