3D metode tauku atsūkšanai

Ja izveidojušies lieki tauku uzkrājumi vēdera un gurnu rajonā, uz augšstilbiem, apakšstilbiem, potītēm vai pazodē, tauku atsūkšana ir viena no izplatītākajām ķirurģiskajām metodēm ķermeņa formas un izskata uzlabošanai. Tauku atsūkšanas metode ir ļoti populāra, bet tā nemitīgi attīstās, un katram uzlabojumam ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi. Taču tagad ir atrasta optimāla metode, kas radikāli atšķiras no parastās tauku atsūkšanas. Dr. Feldmaņa privātklīnika  piedāvā modernu ķermeņa korekcijas metodi – tauku atsūkšanu ar pasaulē jaunāko 3D tehnoloģiju aparātu EVA sp® 6. Tas garantē drošu, nesāpīgu, tūlītēju rezultātu, bez vispārējās anestēzijas. 

Kā darbojas 3D metode?

Jebkura tauku atsūkšanas procedūra sastāv no divām daļām: pirmā – tauku sašķidrināšana, ievadot zemādas taukaudos speciāli sagatavotu šķīdumu, un otrā – tauku atsūkšana. 

Parastā metode paredz, ka ķirurgs veic procedūru ar speciālu instrumentu – kanili, virzot to pa taukaudiem ar spēku. Ķirurgam tas ir samērā pasmags darbs, savukārt pacientam – traumatiska procedūra, jo kanile plēš audus un rada asinsizplūdumus un ilgāku rehabilitācijas periodu.

Jaunā 3D metode atšķiras ar to, ka kanile tiek nostiprināta speciālā rokturī, kas rada kanilei vienlaicīgas kustības trīs dimensijās – kaniles rotācijas, vibrācijas un penetrācijas kustības. Visas kustības notiek vienlaicīgi ar lielu frekvenci un nelielu amplitūdu. Tas ļauj ķirurgam viegli turot rokturi, virzīt kanili vajadzīgā virzienā. Tādējādi procedūra ir viegla – gan pacientam, gan ķirurgam, jo kanile slīd viegli pa taukaudiem minimāli traumatizējot tos.

Infiltrācijas kaniles ir dažāda garuma, un ķirurgs tās izvēlas atbilstoši vajadzībai. Vispirms ar infiltrācijas kanili ievada fizioloģisko šķidrumu, nātrija hidrokarbonātu, adrenalīnu, lidokaīnu, lai šķīdinātu tauku šūnas un atsāpinātu attiecīgo apvidu. Šo darbību veic, ņemot vērā pacienta vecumu, aptuveno sāpju slieksni, svaru un atsūcamo tauku apjomu. Kad viss vajadzīgais tauku rajons ir sašķidrināts, tos sāk atsūkt no tās vietas, kur šķidrums ticis ievadīts vispirms. Parasti ķirurgs sāk darbu ar lielākām kanilēm, atsūcot liela apjoma taukus, un tad turpina ar mazākām, veicot tādu kā pieslīpēšanu, smalkāku atsūkšanu, lai procedūras efekts būtu maksimāli estētisks. Grieziena vietu, caur kuru ievada kanili, nešuj, lai liekais šķidrums izkļūst no organisma. Parasti pēc nedēļas griezuma vieta ir sadzijušas.

Ja problēmzonu ir daudz – rokas, vēders, sāni, augšstilbi, sēžas daļa, to, kādā secībā veikt tauku atsūkšanu, ķirurgs izvērtēs individuāli. Parasti šādos gadījumos procedūru veic divos posmos. Divas, trīs nedēļas pēc pirmās operācijas jau var veikt nākamo.

Metodes priekšrocības

3D metodei ir vairākas priekšrocības, salīdzinot ar citām tauku atsūkšanas metodēm. Viena no svarīgākajām – šī metode ir maztraumatiska, līdz ar to rehabilitācijas laiks ir daudz īsāks un pacients var ātrāk atgriezties ierastajā dzīves ritmā. Pēc klasiskās tauku atsūkšanas metodes ir lieli zilumi, pacientam ir lielākas pēcoperācijas sāpes, līdz ar to rehabilitācijas laiks ir ilgāks. Izmantojot 3D metodi, zilumi ir daudz mazāk, sāpes ir mazākas un rehabilitācija ātrāka.

Vēl viens pluss – rokturis, kurā nostiprināta kanile, taukaudos izdala infraskaņu. Tās iedarbībā no taukaudiem izdalās laimes hormons endorfīns, kas rada kutinošu sajūtu, tāpēc ASV šo procedūru sauc par TICKLE LIPO.

Visi šie priekšnoteikumi nodrošina to, ka nav nepieciešama pilnā anestēzija. Tātad metode ir piemērota cilvēkiem, kam kaut kāda iemesla dēļ pilnā anestēzija ir kontrindicēta. Vēl šī metode derēs, ja cilvēkam vienkārši bail no narkozes, bail iemigt.

Tas, ka netiek izmantota pilnā anestēzija, atvieglo procedūru, pacients var pagriezties uz sāniem, pacelt roku vai kāju. Pēc procedūras pacients atpūšas palātā un vēlāk var doties mājās.

Kad metode derēs un kad – ne?

Pirms procedūras pacientu izmeklē, un, ja veselības stāvoklis ir atbilstošs, procedūras veikšanai nav ierobežojuma. Svarīgi, lai cilvēkam nav smagi sirdsdarbības vai asinsreces traucējumi, vai arī alerģija pret anestezējošo preparātu lidokaīnu, kas tiek izmantots vietējai anastēzija.

Kutinošā sajūta procedūras laikā, protams, tiek uzskatīta par metodes priekšrocību, tomēr katrs pacients to uztver citādi – dažiem tās ir patīkamas sajūtas un procedūra paiet smejoties, daži pret to ir vienaldzīgi un pat iemieg, bet citi izjūt diskomfortu. Taču nav bijuši gadījumi, kad kāds pacients procedūru nav varējis izturēt.

Šo procedūru, kā, iespējams, labāko metodi, varētu ieteikt sievietei gados ar lielu tauku daudzumu vēdera zonā. Kāpēc? Tāda operācija kā plastika būtu nopietna ķirurģiska iejaukšanās vispārējā narkozē, kam sekotu ilgs rehabilitācijas periods. Savukārt 3D tauku atsūkšanas metode ir alternatīva, kas, līdztekus jau minētajiem ieguvumiem, daudz īsākā laikā uzlabotu sievietes dzīves kvalitāti.

Ja ar vēlmi atsūkt taukus pie ķirurga nāk gados jauns cilvēks, vispirms notiek ārsta un pacienta saruna par to, kā atrisināt liekā svara problēmu dabiskā veidā – ar sportiskām aktivitātēm un veselīgu diētu. Tomēr ir gadījumi, kad izveidojies tāds kā apburtais loks – liekais svars ir tik liels, ka tas ierobežo kustības, un, nespējot pietiekami kustēties, ķermeņa svars tikai vēl vairāk pieaug. Tādā situācijā tauku atsūkšana var būt stimuls turpmākajām aktivitātēm.

Komplikācijas? Minimālas!

Izmantojot šo metodi, komplikācijas varētu būt tādas pašas kā pie jebkuras citas tauku atsūkšanas metodes, taču to iespējamība ir daudzkārt mazāka. Hematomu jeb asinsizplūdumu, kurus vajadzētu punktēt, praktiski nav, zilumu ir daudz mazāk, un mazākas ir arī pēcoperācijas sāpes. Tā kā metode ir saudzīgāka saistaudiem, ādas saraušanās spēja ir daudz labāka, sevišķi, ja pacienta vecums nepārsniedz 40 gadus.

Procedūras laikā tiek traumēti zemādas mazie jušanas nervi, taču tie ar laiku atjaunojas.

Rādītāji 3D tauku atsūkšanas aparāta displejā ļauj līdz mililitram dozēt šķidrumu devas, ko injicē katrā zonā. Tātad – nepareiza deva nav iespējama. Savukārt speciāla drošības sistēma bloķē kanili un apstādina procedūru, ja kanile atduras pret blīvāku vielu nekā taukaudi, piemēram, pret muskuļiem vai ribām.

Tā kā parasti pēc šādas procedūras tomēr ir limfas atteces traucējumi, apmēram 2–3 nedēļas pēc operācijas vajadzētu veikt limfodrenāžu, kas veicina limfas atteci, uzlabo ādas elasticitāti, novērš negludumus.

Speciāls apģērbs

Uzreiz pēc procedūras pacientam tiek uzvilkts speciāls kompresijas apģērbs, kas pielāgots katrai ķermeņa daļai, kur iespējama tauku atsūkšana, – zodam, kaklam, augšdelmiem utt. ­–, un nodrošina traumētās zonas ātrāku dzīšanu. Pēc 3D metodes izmantošanas tas jāvalkā 1 – 2 nedēļas dienu un nakti, bet pēc tam 1 – 2 nedēļas tikai pa dienu.

Mīti un patiesība

Nereti dzirdēts, ka tauku šūnas atjaunojas. Mīts! Tauku šūnu daudzums ir noteikts, un dzīves laikā tās var vai nu palielināties izplešoties, vai arī sarauties. Tas ir atkarīgs no katra cilvēka ģenētikas, dzīvesveida un vielmaiņas. Ja taukus atsūc, šo šūnu organismā vairs nav, un tajā pašā vietā tās neatjaunojas. Bet! Ja neievēro veselīgu dzīvesveidu un nav fizisku aktivitāšu, var palielināties esošās tauku šūnas arī pilnīgi citā vietā. Ja tās ir atsūktas vēdera zonā, tad izplešas, piemēram, uz rokām, kur nav veikta tauku atsūkšana.

Protams, tauku atsūkšanas procedūra neatrisina uzreiz visas problēmas. Tā ir vien ķermeņa formas uzlabošana. Tādēļ ideālā variantā uz šo procedūru būtu jānāk pēc tam, kad cilvēks kādu pusgadu ir aktīvi sportojis un veselīgi ēdis, tomēr saglabājušās zonas, kas grūti pakļaujas tievēšanai, – vēders ap nabu, sāni, sievietēm – arī augšstilbu iekšpuse.

Ieteikumi

*Pēc tauku atsūkšanas nav ieteicamas karstuma procedūras (karsta vanna vai pirts), kas var izraisīt asins izplūdumu.

*Nav ieteicams lietot rūgstošus dzērienus (alu, vīnu, šampanieti).

*Ja dzīst labi, jau divas nedēļas pēc operācijas var pakāpeniski sākt sportot.

*Vēlams uzsākt jaunu dzīvesstilu, kas ietver gan veselīgu uzturu, gan fiziskas aktivitātes.

*Rekomendējam divas nedēļas pēc operācijas apmeklēt limfodrenāžas un vakummasāžas procedūras.